W naszym mieszkaniu nieustannie coś się dzieje. Ostatni czas gdy mieliśmy piękną słoneczną pogodę spędzaliśmy na zewnątrz korzystając z możliwości odpoczynku w altanie. Paliliśmy ogniska podczas których śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary. Kiełbaska z ogniska, na które drzewo sami pocięliśmy i ułożyliśmy smakuje wyśmienicie. Gdy jest tylko możliwość to posiłki również spożywamy na zewnątrz. Ale nie tylko gotowanie jest naszą pasją. Bardzo często wychodzimy na spacery do pobliskiego parku, jeździmy do krośnieńskich lodziarni posmakować pysznych deserów lodowych.

W naszym mieszkaniu sprzątamy i naprawiamy też uszkodzone sprzęty powszechnego użytku. Złożenie nowej szafki, również nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Świętujemy kolejne urodziny naszych koleżanek i kolegów. Staramy się dbać o kondycje , korzystając z możliwości treningu na rowerku stacjonarnym.

Przed nami , mamy nadzieję Złota Polska Jesień, czyli czas porządków wokół naszego domu, konserwacji sprzętu i oczekiwanie na zimę.

 

W Mieszkaniu Wspomaganym witamy długo oczekiwaną wiosnę. A jak wiosna to oczywiście porządki, w które angażują się wszyscy mieszkańcy naszego domu. Myjemy okna, podlewamy kwiaty, odkurzamy, dbamy o czystość podłóg, robimy pranie, układamy na regałach środki czystości. Porządkujemy również naszą spiżarnię. Pamiętamy też o tym by po zakończonej pracy odpocząć, napić się herbaty i oddać się swojemu hobby. Część z nas przegląda czasopisma, jedni słuchają muzyki a inni tańczą. Wśród nas są też miłośnicy gry w darta, jak również błogiego lenistwa. Teraz czekamy na słoneczną pogodę i na długie spacery po naszym Potoku.

 

W ogrodzie przy Mieszkaniu Wspomaganym w Potoku stanęła długo wyczekiwana altana. Teraz uczestnicy projektu mają możliwość wychodzenia na zewnątrz niezależnie od pogody, bo altana chroni przed słońcem, wiatrem, deszczem.

 

W ramach treningu kulinarnego uczestnicy projektu nabywają umiejętności związanych z przygotowaniem posiłków. Dzisiaj na podwieczorek, Pan Grzegorz serwował własnoręcznie wykonane chrupiące frytki, za co Koleżanki odwdzięczyły się pyszną kolacją.

 

Uczestnicy projektu dbają o swój nowych dom. Przy wsparciu asystentów zaplanowali i zrealizowali szereg prac porządkowych w budynku i w ogrodzie.

 

Na szczęście ten trudny okres powoli mija i powoli wszystko wraca do normy. Od 25 maja 2020 powracamy do prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pomimo wielu ograniczeń staramy się jak najlepiej organizować treningi. Zajęcia prowadzone są tak jak do tej pory, oczywiście z zachowaniem zalecanych środków ostrożności jakimi są dezynfekcja dłoni, zachowanie dystansu społecznego. Treningi prowadzone są w mniejszych grupach.

Ogłoszony stan epidemii wymusił na nas zawieszenie prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej. Od dzisiaj zajęcia prowadzone będą w miarę możliwości w formie zdalnej poprzez: zamieszczanie informacji i materiałów na portalu społecznościowym Facebook, kontakt telefoniczny z uczestnikami projektu oraz ich rodzicami/opiekunami, SMS, komunikatory internetowe np. Skype, Messenger, udostępnianie linków dostępnych w sieci z ciekawymi materiałami edukacyjnymi, propozycjami ćwiczeń i terapii w domu. Ponadto każdy uczestnik projektu będzie otrzymywał indywidualne zalecenia na czas pandemii wysyłane przez asystentów, poradnictwo i wsparcie dotyczące postępowania w czasie epidemii koronowirusa.

Zespół projektu zakończył opracowywanie diagnozy funkcjonalnej oraz IPD dla wszystkich osób z niepełnosprawnością zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Od dnia 2 stycznia 2020 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. "Mieszkalnictwo wspomagane szansą na aktywne i niezależne życie w społeczeństwie". W wyniku przeprowadzonej akcji informacyjnej i rekrutacji do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.