Z życia domu

Mieszkańcy mieszkania wspomaganego w Potoku wzięli udział w pikniku rodzinnym, którego organizatorem była OSP Potok. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji m.in. skoki spadochronowe, jak również występy artystyczne przygotowane przez uczniów SP w Potoku i okolic. Wszyscy wspaniale się bawili. Po powrocie do domu wymieniali się uwagami na temat wyjścia i wspominali wydarzenia do późnych godzin wieczornych. Samo wyjście było też okazją do praktycznego treningu spędzania czasu wolnego oraz nabywania umiejętności społecznych.

Wczoraj w Mieszkaniu wspomaganym w Potoku gościliśmy przedstawicieli UM Krosna - Panią Julitę Jaśkiewicz Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia wraz z pracownikami Wydziału - Panią Anną Dziadosz i Panią Marią Habrat. Mieszkańcy z dumą zaprezentowali swoje mieszkanie, opowiadali o swoim życiu, planach i marzeniach.

Na co dzień mieszkańcy w swojej diecie starają się przestrzegać zasad prozdrowotnego odżywiania. Jednak dziś dwójka z nich: Pan Grzegorz i Pani Małgorzata, wymarzyła sobie frytki na kolację. Jednak marzenia się same nie spełniają, trzeba dążyć do ich spełnienia w związku z czym oboje ochoczo zabrali się do pracy. Wspólnie wybrali odpowiednią ilość ziemniaków, a następnie Małgorzata zabrała się za ich obieranie a Grzegorz krojenie na kształt frytek. Następnie pod nadzorem asystentów uruchomili i obsługiwali frytkownicę. Żadna z kolacji do tej pory nie była tak dobra jak dzisiejsza, ponieważ ta była przyrządzona całkowicie samodzielnie.

Przyszła do nas upragniona wiosna. Mieszkańcy domu w asyście osób wspierających zabrali się za wiosenne porządki wokół mieszkania. Pierwszym etapem prac było zbieranie połamanych gałęzi drzew z naszego pięknego, ale także dużego ogrodu, a także zamiatanie podjazdu i parkingu. Praca przebiegała płynnie i w wesołej atmosferze.